Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Tazı Kanyonu

Tazı Kanyonu Ulaşım

Tazı Kanyonu'na ulaşımda 2 noktaya dikkat edildiği zaman rahat ve kolayca gidilebilir. Bu sayfada size verdiğimiz bilgiler masa başında toplama bilgiyle değil sahada bizzat gidilerek hazırlanmıştır.

İlk önce Köprülü Kanyona ulaşmamız gerekiyor. Antalya Mersin Karayolundan gelip Serik Çolaklı arasından Köprülü Kanyon Milli Parkına doğru çıkalım.

1. Parkın girişine ulaşıldığında (Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon tabelasının olduğu kavşakta) sağ taraftan Beşkonak yönüne doğru devam edeceğiz. Köprüçay sol tarafımızda kalacak.

tazı kanyonu ulaşım
 

2. Beşkonak ve Bozyaka'nın içinden geçerek 13,5 km sonra Altınkaya, Köprülü Kanyon, Selge yol ayırımı gelecek burada oraya sapmadan sağdan devam edilecek.

tazı kanyonu ulaşım
 

3. Yaklaşık 1 km sonra sola Gaziler Köyü/Gaziler Mah. tabelalarını göreceksiniz. Buradan sola sapıyoruz ve Gaziler Yoluna vuruyoruz. Yolda yukarı çıkarken sol tarafta sarı ve kırmızı renkte ilk "Yangın Havuzuna Gider" tabelasını göreceksiniz. Sakın aklınızı karıştırmasın siz yolunuza devam edin. Bu sapaktan itibaren 8,5 km gittikten sonra yol ayrımına geleceksiniz burada dikkat etmek gerekiyor.

tazı kanyonu ulaşım
 

4. Bu sapakta 2 adet tabela var sol tarafı gösteren. "Yangın Havuzuna Gider" ve çok okunmayan (değişmediyse) "Tazı 4" tabelaları. Bu yola girip (sol tarafa) devam ediyoruz.

tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
 

5. Bu sapaktan yaklaşık 3,4 km gittiğimizde yangın havuzu sağ tarafımızda kalacak (toprak yolla çıkılıyor) biz asfalttan düz devam edip çeşmeye ve cenaze namazı kılma sundurmasına geleceğiz. Çeşmenin yanındaki ağaca asılı Tazı Kanyonu tabelası sizi karşılayacak. Burada lütfen aracınızı cenaze namazı kılma sundurmasının karşısındaki boş alana bırakınız. İnsanların bıkıp uyarı yazmak zorunda kaldıkları şeyleri yapmayalım.

tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
 

6. Burası Gaziler Köyünün Mezarlığı buraya kadar tüm yol asfalt (Biz gittiğimizde yeni yapılıyordu.) Resimlerde görüldüğü gibi yeni asfaltlanmış sorunsuz bir yol. Buradan Tazı Kanyonu'nu tepeden seyretme yerine yaya olarak yaklaşık 1100 - 1200 metre yolunuz kaldı. Bu yol sadece arazi araçlarının girebileceği toprak ve taşlı bir yol. Bu noktada sol tarafa tabela yönüne doğru yürüyoruz. Biraz ilerde sağ tarafta karşımıza mezarlığın yeşil renkli gasilhane binası çıkacak.

tazı kanyonu ulaşım
 

7. Gasilhane binasının ön yüzüne de Tazı yazılıp ok işareti konmuş. Yol gasilhanenin tam karşısından sola dönüp aşağı iniyor ama eğer yürüyorsanız binanın yanından ağaçlıklı patikanın içinden bayır aşağı yürüyüp kestirmeden tekrar yolla buluşabilirsiniz. Yoldan devam ediyoruz.

tazı kanyonu ulaşım
 

8. Bir müddet sonra yol çam ağaçlarından oluşan piknik yeri gibi çöplüğe dönüşmeye başlamış bir noktaya geliyor. Burada karşınız masa oturma yeri de çıkabilir. Yol sola dönüyor. Bu noktada dikkat edelim. Yolu takip etmeyeceğiz dümdüz karşıya ağaçların içine devam edeceğiz. Bu alana girişte sağınızda yerde 2 beyaz kaya var. Onların üstünde yönü gösteren ok ile oradan geçenlerin adları var. Orman içindeki patika sizi mutlu sona ulaştıracaktır. Bu müthiş doğa harikası manzarada keyifli seyirler dileriz.

tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
tazı kanyonu ulaşım
 

Not: Lütfen çöplerinizi yanınıza alıp dönünüz.

Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

  • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Tel          : 0 546 887 46 34
  • Web        : www.kadosak.org
  • Tasarım   : KADOSAK
  • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

  • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…