Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Karacaören Köyü Göleti Kamp Alanı – Kızılcahamam

Ankara’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan Kızılcahamam Karaca ören Göleti ve Köyü, doğa sporları yapmak için oldukça idealdir.

 

 Ankara kamp alanları arasında bulunan Karacaören Göleti ile ilgili merak edilen tüm detaylar aşağıdadır.

Ankara’ya yakın kamp yerleri araştırmamızda farklı bir yerler bulmayı kafaya koymuştuk. Bilgisayar başında araştırma yaptığımızda belli başlı yerler öne çıkıyordu. Belli ki aradığımızı bilgisayar başında bulamayacaktık. En iyisi yollara düşmekti.

Ankara’da kamp alanı keşfine çıktık

“ANKARA’DA KAMP ALANI KEŞFİNE ÇIKTIK”

Kendimiz bir yerleri keşfetmeyi deneyelim dedik. En kötü ihtimalle bilinen yerlerden birine gideriz diyorduk. Alternatiflerimiz Yayla Mocamp ya da Şahinler Tabiat Parkı ve Bolu Kamp Alanları olacaktı.

Neyse ki şansımız yaver gitti ve kafamızdaki tüm ihtiyaçları karşılayan harika bir gölet keşfettik. Bu yeri tüm kadosak.com okurlarıyla paylaşmadan edemezdim. Bolu, Ankara yakınlarında kamp yerleri araştırıyorsanız, yazıyı dikkatle okuyun derim. Karacaören Göleti, Ankara’da kamp yapılacak muhteşem yerlerden birisidir.

 

Yazıyı okumadan önce yer hakkında görsel olarak bilgilenmek isterseniz aşağıdaki videoya da kesinlikle göz atın derim.

 

KARACAÖREN KÖYÜ GÖLETİ

İlk önce Kızılcahamam merkezde alışverişimizi yaptık. Mutlu Kasap, Bizim Kasap oranın en eski ve kaliteli iş yapan yerlerinden. Etleri de gayet lezzetli. Oradan iki kişilik dana antrikot kuşbaşı aldık. Fiyatlar uygun.

Sonrasında kasabın az aşağısındaki av malzemeleri ve hırdavat malzemeleri satan dükkanlara geçtik. Kampta en çok ihtiyaç duyulan gereçlerden biri testere. Oldukça faydalı ve taşınması kolay bir testere bulduk. Sadece 13 TL.

Yukarıdaki videoda hem testere hem de yemeğimizle alakalı bilgilenebilirsiniz. Başka birçok konuda daha faydalı bir videoyu izlemenizi öneririm.

Karacaören Göleti kamp alanından

KARACAÖREN GÖLETİ / SOĞUKSU KAMP ALANINA NASIL GİDİLİR

Kızılcahamam’ın içinden Soğuksu Milli Parkı’na doğru geldik. Yukarıda alan ararken boşa vakit kaybetmeyelim diye güvenliğe sorduk ve olumsuz bir cevap aldık ilk önce. Kampçılara çok sıcak bakmıyorlar. Soğuksu’da kamp yapmanın yasak olduğunu söylediler. Gerçi bu bilgi kamp kurmaya engel değildi ama biz daha çok Soğuksu’da su olmadığını duyunca şaşırdık.

Yıllardır Ankara’dayız arada bir Kızılcahamam’a gidip gelmişliğimiz vardı ama Soğuksu’da su, yani göl olmadığını ilk kez duyduk. Küçük şaşkınlığın ardından arkadan gelen diğer güvenlik sağolsun güzel bilgiler verdi.

Soğuksu’yu 10 km kadar geçince yükseltinin biraz daha azalıp, doğal güzelliklerin ortaya çıktığını göreceksiniz zaten. Oralarda birçok kamp alanı var.

Ayrıca burası yetersiz geldi başka önerileriniz var mı derseniz sayfamızda bulunan daha kapsamlı Ankara Kamp Alanları blogumuza göz atmanızı öneririm.

Karacaören Göleti tabelasını gördüğünüzde sağa doğru bir yol gidecek köyün içinden. Biz de orada bir köylü arkadaşımızdan yol tarifi aldık. Yoldayken tam sağınızdaki yükseltinin arkasında yani gölet. Diğer tarafı da yükselti olduğunda rüzgar da olmayan göletin harika bir atmosferi var.

Tek sıkıntı çöpler. Bu sıkıntı ne yazık ki kurtulamadığımız bir hastalığımız gibi. Milletçe seferberlik başlatıp, insanlarımızı eğitim bu sorunu ortadan bir an önce kaldırmamız lazım yoksa yakında doğal alanlarımız birer çöplüğe dönüşecek.

Karacaören Göleti’ne ilk girişte kirli yerler karşıladı bizi ama gölün diğer tarafına geçtiğimizde tek eksiğimiz olan su kaynağını da görmüş olduk.

Suyun yakınına küçük yükseltinin ve ağaçların diğer tarafına geçtiğimizde müthiş bir kamp alanının kucağını açmış beklediğini gördük.

Zemin müthiş, çadırı yaslayacağımız harika ağaçlar, sonbahar yapraklarının süslediği çimler ve karşımızda gölet.

Su da var yakınımızda. Daha ne isteyebilirdik.

Direk çadırı kurmaya başladık malzemeleri indirdik ve bu harika alanın tadını çıkarmaya başladık.

Karacaören Göleti’nde çadır içi fotoğraf

KARACAÖREN GÖLETİ KAMP ALANINA GİTMEDEN ÖNCE KESİN OKUYUN

Karacaören Göleti ile ilgili olarak aşağıdakilere ek sorularınız olursa Instagram’a beklerim. Buraya tıklayarak Instagram hesabımı takip edebilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

 • Kamp alanı ücretsiz, su var.
 • Ateş yakabilirsiniz.
 • Odun toplanabilir, kuru ve yıkılmış ağaçlar var ama ekipman yoksa işe yaramaz. Testere ve baltasız gitmeyin.
 • Kapalı alan tuvalet yok.
 • Yakınlarda market yok, ıssız kamp alanı arayanlar için güzel. Şartlar çok ağır olmadığından profesyonel olmanıza gerek yok. Yine de yatarken çadır içine balta, bıçak vb. bir şeyler alın.
Karacaören Göleti’nde kamp için odun hazırlıkları.
kaynak. kampyerleri.org
Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

 • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Tel          : 0 546 887 46 34
 • Web        : www.kadosak.org
 • Tasarım   : KADOSAK
 • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

 • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…