Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Şeker Kanyonu Kamp Alanı – Yenice Karabük

Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice Karabük Kaynak: https://www.instagram.com/fatih.cnar/
 

Batı Karadeniz’in en güzel köşelerinden birisi olan Karabük, doğal güzellikleriyle adından sıkça bahsettirmektedir. Karabük’te bulunan; Yenice Ormanları, Göktepe Yaylası, Sorgun Yaylası, Eğriova Göleti, Keltepe, İncekaya Kanyonu, Tokatlı Kanyonu, Sırçalı Kanyonu ve Kristal Cam Teras yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Karabük kamp alanları arasında en önemli noktalardan birisi olan Şeker Kanyonu ve Yenice Ormanları tüm doğa severler tarafından mutlaka ziyaret edilmelidir.

Yenice Şeker Kanyonu’nda Sonbahar Manzarası
Kaynak: http://www.yenice.gov.tr/yeniceyi-taniyalim

Şeker Kanyonu Hakkında Genel Bilgi

Yenice Ormanları; Karabük’ün Yenice ilçesine yayılmış ve adını ise bu ilçeden almıştır. Endemik bitki türleri ve yaban hayatı bakımından oldukça zengin olan Yenice Ormanları; 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından “Acil Olarak Korunması Gereken 100 Sıcak Noktadan Biri” olarak ilan edilmiştir. Yenice Kaymakamlığı, Yenice Ormanları’na çok değer veriyor ve doğa severlerin daha rahat bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak için sık sık projelerini geliştiriyor.

Türkiye’nin en büyük ormanlarından birisi olan Yenice Ormanları; diğer mevsimlere nazaran Sonbahar’da daha fazla ilgi çekmektedir. Sonbahar’da yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü arasında doğa yürüyüşü yaparken kendinizi huzurun tam ortasında hissedebilirsiniz. Yenice Ormanları’nın ve Şeker Kanyonu’nun birçok noktasında kamp ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Kanyonun doğal yapısının elverişli olmasıyla birlikte kanyoning, çadırlı kampçılık, dağcılık, trekking, hiking, rafting, kaya tırmanışı ve yamaç paraşütü gibi sporlar yapılabilmektedir. Şeker Kanyonu kamp alanı hakkında tüm merak edilen detayları sizler için yazdık.

Yenice İncebacaklar Köyü Manzarası

Şeker Kanyonu’na Nasıl Gidilir? Şeker Kanyonu Nerede?

Şeker Kanyonu’na ulaşım sağlarken oldukça huzurlu yollardan geçiyorsunuz. Yenice ilçe merkezine 5 km uzaklıkta olan Şeker Kanyonu; Karabük il merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şeker Kanyonu’na toplu taşıma ile ulaşmak için Karabük’ten Yenice minibüslerine binerek kanyonun girişinde inebilirsiniz. Şahsi aracınızla Şeker Kanyonu’na giderken ise kıvrımlı yollardan geçeceğinizi için dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Şeker Kanyonu; Ankara’ya 248 km, Zonguldak’a 72 km, Bolu’ya 168 km ve İstanbul’a ise 431 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şeker Kanyonu’nun konumu için TIKLAYINIZ

Yenice Şeker Kanyonu Haritası

Şeker Kanyonu’nda Kamp Yapmak

 

İşletme içerisinde güvenli şekilde tüm hizmetlerin sağlandığı bir kamp yapmak istiyorsanız Yenice Şeker Mesire Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Ücretli olarak kamp yaparak; tuvalet, piknik masası, otopark, yeme-içme ve benzeri hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Doğrudan ormanın içinde yaban hayatıyla iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız ise doğa bilinci doğrultusunda Şeker Kanyonu kenarında bulunan düzlüklerde veya İncebacaklar Köyü’nde alabalık tesisini geçtikten sonra soldaki düzlükte ücretsiz olarak çadır kampı yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda vermiş olduğumuz 7 günlük rota üzerinde de istediğiniz noktalarda kamp yapabilirsiniz. Yenice Ormanları yabani hayvan bakımından oldukça zengin olduğu için kamp yaparken dikkatli olmalısınız.

Şeker Kanyonu Yenice Evi

Karabük Yenice Ormanları Trekking ve Bisiklet Rotası

Karabük Valiliği ve Yenice Kaymakamlığı’nın ortak projesiyle birlikte doğa severler için trekking parkurları ve bisiketle parkurları projesi tamamlanmıştır. Dilerseniz yürüyüş yapabilir, dilerseniz bisiketlenizle kamp yaparak yola devam edebilirsiniz. 7 günü kapsayan bir trekking rotası aşağıda yer almaktadır.

 • 1. Gün: İncebacaklar Köyü-Şekermeşe (14 km) Şekermeşe eski orman tesisinde kamp
 • 2. Gün: Şekermeşe-Meyri-Eğriova Eskipazar (Yalakkuz)Göleti (15 km) Gölet kenarında kamp
 • 3. Gün: Eğriova Eskipazar Göleti-Sorgun Yaylası (17 km) Yaylada kamp
 • 4. Gün: Sorgun Yaylası-Keltepe zirve-Eğriova Karabük Göleti (12 km) Gölet kenarında kamp
 • 5. Gün: Eğriova Göleti- Karabük Subatan Yaylası (12 km) Yaylada kamp
 • 6. Gün: Subatan Yaylası-Arboretum (7 km) Anıt ağaç gezisi ve eski orman işletme tesisinde kamp
 • 7. Gün: Arboretum-Kuzluk köyü (7 km) Anıt ağaç gezisi ve Yenice-Karabük anayolundan dönüş
Yenice Ormanları Trekking Parkuru  http://www.yenice.gov.tr/yeniceyi-taniyalim

Yenice Ormanları ve Şeker Kanyonu’nda Konaklama

Yenice Ormanları ve Şeker Kanyonu’nda kamp yapmak yerine tesiste konaklamak istiyorsanız; Albergo Butik Otel’i tercih edebilirsiniz. Biz İncebacaklar Köyü’ne gittiğimizde otelin manzarasını izlemek istediğimizde bizlere çay ikram eden otel personellerine teşekkür ediyoruz.

Yenice Ormanları’nda Sonbahar Renk Cümbüşü

Şeker Kanyonu’nda Neler Yapılır?

Karabük Yenice kamp alanları hakkında detaylı bir blog oluşturmaya çalıştık. Peki, diyelim Şeker Kanyonu’nda kamp yaptınız, bu kampta neler yapabilirsiniz? İşte sizin için yapmanız gerekenler listesini hazırladık.

 • Sonbahar’da Yenice Ormanları’nı ziyaret ederek foto safari yapabilirsiniz.
 • Dağ bisikletiyle bisiklet parkurlarında turlayabilirsiniz.
 • Kanyonda akarsu üzerinde balık tutabilirsiniz.
 • Suyun çekildiği mevsimlerde izin alarak kanyoning yapabilirsiniz.
 • Birbirinden güzel trekking parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz.
Yenice Ormanları’nda Sonbahar Manzarası
Kaynak: http://www.yenice.gov.tr/yeniceyi-taniyalim

Şeker Kanyonu Hakkında Merak Edilenler

 • Şeker Kanyonu’nda telefon ve interner çekiyor mu?
  Şeker Kanyonu’nda telefon bazı bölgelerde az da olsa çekiyor fakat internet hiçbir yerde çekmiyor.
 • Market ve büfe var mı?
  Yenice Evi ve Şeker Mesire Alanı’nda temel yeme-içme ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Fakat büfe bulunmuyor. Market ihtiyaçlarınızı Yenice merkezden yapmalısınız.
 • Tuvalet ve duş var mı?
  Yenice Evi ve Şeker Mesire Alanı’nda tuvalet bulunuyor fakat duş bulunmuyor. Bunun dışındaki kamp alanlarında tuvalet olarak İncebacaklar Köyü’nün Camii tuvaletini kullanabilirsiniz. Duş almak içinse uygun mevsimde suya girerek duşunuzu alabilirsiniz.
 • Elektrik ve içme suyu var mı?
  Yenice Ormanları ve Şeker Kanyonu’ndaki akarsuların hepsi temiz olduğu için içilebilmektedir. Ayrıca çeşmeleri ve tesislerin sularından da faydalanabilirsiniz.
 • Şeker Kanyonu’nda ateş yakmak serbest mi?
  Kanyonda ve Yenice Ormanları’nda kamp yaparken kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Fakat ateş yakarken dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde orman yangınlarına davetiye çıkarabilirsiniz.
Şeker Kanyonu Yenice Evi

 

Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

 • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Tel          : 0 546 887 46 34
 • Web        : www.kadosak.org
 • Tasarım   : KADOSAK
 • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

 • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…