Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Süphan dağı 4053 mt.
Türkiye,nin en yüksek 3. dağı süphan dağı. Faaliyetimizde rotamızı ilk olarak Bitlis ilimize bağlı Tatvan ilçesi sınırlarında yer alan Nemrut dağına (2.948 M) çeviriyoruz. Bu dağ uyuyan bir yanardağdır ve tepesindeki kraterde Nemrut krater gölü yer alır. Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan Nemrut Krater Gölü’ aynı zamanda dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü ünvanına sahip (2250m), eşsiz bir doğaya sahip olan bu göl ve dağa hayran kalmamak imkansız. hem bu doğa harikasının tadını çıkararak hem de zirve yaptık. Faaliyetimizin ikinci bölümünde ise Anadolu’nun en yüksek zirvelerinden biri olan Süphan Dağı’na (4.058) tırmanış gerçekleştireceğiz. Zorlayıcı bir rotaya sahip olan bu zirve faaliyetinde zorlu şartlarla başa çıkma yetilerinizi gözlemleme; kendinizi keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. (Süphan Zirve faaliyeti orta ve üst seviyede doğa yürüyüşü tecrübesine sahip katılımcılara uygundur; iyi bir kondisyon gerektirir) 2457 MT kamp alanına 05.07.2020 akşam 19.00 da gelim kamp kurduk.. 06.07.2020 de Sabah 05.00 da zirve yürüyüşene başladık Kısa molalarla saat 13.00 da zirveye ulaştık. Zirve 4058 m. Rota uzunluğu : 24 km
Son değişiklik Cumartesi, 06 Kasım 2021 12:20

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

  • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Tel          : 0 546 887 46 34
  • Web        : www.kadosak.org
  • Tasarım   : KADOSAK
  • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

  • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…