Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Dağcılık Temalı 2021 Fotoğraf Yarışması

Amaç: Dağcılık sporunun tanıtımı, yaygınlaştırılması ve görünürlüğünün arttırılması amacıyla estetik kaygılarla çekilmiş dağ ve dağcılık temalı fotoğrafların TDF arşivine kazandırılması.

Yarışma Sekretaryası:

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
https://tdf.gov.tr/fotoyarisma2021

Başvuru Duyurusu

Başvuru Formu

Fotoğraflar ve katılım formu. eposta ile yukarıdaki yarışma sekretaryasına gönderilecektir.

Yarışma Konusu: Ülkemizden ve dünyadan dağcılık faaliyetleri, dağcılık eğitimleri ve tırmanış etkinliklerinin fotoğraflarla görselleştirilmesidir.

Fotoğraf Adedi: Her bir yarışmacı en çok 4 fotoğrafla (Renkli, siyah-beyaz veya karışık) katılabilir.

Fotoğraf Boyutları: Yarışmaya sadece renkli ve siyah-beyaz sayısal (dijital) fotoğraflar kabul edilecektir. Bilgisayarda yapılabilecek değişiklikler poz ve keskinlik düzeltmeleriyle sınırlıdır. Fotoğrafların kısa kenarı en az 70 cm basılabilecek şekilde JPG formatında en düşük 1890 x 2646 pixel çözünürlükte olmalıdır.

Katılım Koşulları: Yarışma, Seçici Kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçılara açıktır. Daha önce bir yarışmaya katılıp ödül almış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Yarışma  2 kategori de yapılacaktır.
1-Dağcılık Faaliyetleri fotoğrafları (Kodu: F)
2-Dağlarımız  (Kodu: D)

Kategori 1-Dağcılık faaliyet fotoğraflarının, yurtiçi veya yurtdışında (Dağcılık, spor tırmanışı, dağ kayağı, kanyoning, yüksek dağ koşusu) faaliyetleri, dağcılık eğitimleri, yarışmaları  ve tırmanışlarda çekilmiş olmaları gerekmektedir.

         Kategori 2-Dağ fotoğrafları (Ülkemiz sınırları içinde olması) yükseklikte dağlardan olmalıdır. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen bütün koşulları kabul etmiş sayılır. Şartnamede belirtilen kurallara uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır.

Katılım Ücreti: Yoktur

 Seçici Kurul:

 1. Ersin ALOK                            Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı
 2. Gülcan ACAR                         Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı
 3. Prof.Dr. Hüseyin SARI        Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı
 4. Mehmet ÇAĞLAYAN           Dağcı-Fotoğraf Sanatçısı, TDF YK üyesi.
 5. Murat BERKYÜREK            Fotoğraf Sanatçısı

 

Gönderilecek Fotoğrafların Adlandırılması: Yarışmaya gönderilecek jpeg formatındaki fotoğrafların isimleri yarışmacının belirleyeceği rumuz ve yarışma kodundan oluşmalıdır.

Dağcılık fotoğrafıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin-F  ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-F1, alpin-F2, alpin-F3, alpin-F4 )

Dağ fotoğraflarıyla yarışmaya katılacak katılımcı; örnek alpin-D  ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (alpin-D1, alpin-D2, alpin-D3, alpin-D4 )

Yarışma Takvimi: Fotoğraflar 15 Aralık 2021-15 Ocak 2022 tarihleri arasında https://tdf.gov.tr/fotoyarisma2021 linkinden Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresine gönderilecektir.

Son Katılım Tarihi             : 15 Ocak 2022- Saat:24.00 (TSİ)
Seçici Kurul Toplantısı    : 20 Ocak 2022

Sonuç Bildirimi                   : Şubat ayı ilk haftası https://tdf.gov.tr

Ödüller: 2 Kategori;

Birincilerine         :                      Dağcılık ekipmanı

İkincilerine          :                      Dağcılık ekipmanı

Üçüncülerine       :                      Dağcılık ekipmanı

Mansiyon            :                       (30 Adet) DAĞCILIK YAYINLARI VE AKSESUAR

 Telif Ücreti: Ödüller ve sergileme için yapılan ödemeler aynı zamanda telif ücreti yerine geçer. Türkiye Dağcılık Federasyonu ödül ve sergileme almış eserleri gerekli gördüğü alanlarda eser sahibinin ismi ile birlikte tanıtım amaçlı kullanabilir.

Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

 • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Tel          : 0 546 887 46 34
 • Web        : www.kadosak.org
 • Tasarım   : KADOSAK
 • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

 • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…