Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi’nin 2021 Yılı Aralık Sayısı Yayınlandı

İlk sayısı 2018 yılı Aralık ayında yayınlanan Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaineering and Climbing – IJMC)’nin 2021 yılı ikinci sayısı yayınlandı.

2021 yılının ikinci altı ayı içerisinde gönderilen orijinal araştırma makaleleri, bilim kurulumuz ve hakemlerimiz tarafından değerlendirildikten sonra bu sayımızda Vladimir MİCHALİČKA tarafından yazılan “Impact forces at improvised via ferrata”, Ayşegül Yılmaz tarafından “Sporda Zihinsel Dayanıklılık” ve Robert CHİSNALL tarafından yazılan “An Analytical Review of Figure Eight Loops and Bowlines as Harness Tie-in and Anchoring Knots” başlıklı makalelerine yer verilmiştir.

Yılda 2 sayı olarak yayımlanan  bilimsel dergimizin gelecek sayılarında yayınlanmak için makalelerinizi  dergimize gönderebilirsiniz.

Derginin kapsamı, yayım ilkeleri, yazım kuralları, bölüm editörleri ile editörler kuruluna ilişkin daha geniş bilgi için lütfen DergiPark’ta Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaineering and Climbing-IJMC) sayfasını ziyaret ediniz.

Dünyada alanında öncü bilimsel dergilerden biri olmasını hedeflediğimiz akademik dergimiz, Federasyonumuzun marka değerine, uluslararası saygınlığına ve takip edilebilirliğine önemli katkılar sunacaktır.

Akademik dergimizin hazırlanmasında editörlerimizden Doç.Dr. Emrah Aykora başta olmak üzere mizanpaj ve düzenleme işlerinde  emek gösternherkese şükranlarımı sunarım. Ayrıca bu sayıda yayınlanan makaleleri vakitlerini ayırarak bilimsel açıdan değerlendiren hakemlerimize de katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Tüm camiamıza hayırlı olsun,

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Ersan BAŞAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı
IJMC Dergi Editörü

Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

  • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Tel          : 0 546 887 46 34
  • Web        : www.kadosak.org
  • Tasarım   : KADOSAK
  • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

  • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…