Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
Uluslararası Dağ Günü Kutlandı

Federasyonumuz 2021 yılında Bursa ve Mersin illerinde yapılan etkinlikler ile Uluslararası Dağ Gününü kutladı. Sürdürülebilir Dağ Turizmi teması ile kutlanan bu yılki etkinliklerde tırmanış söyleşiler, ve fotoğraf sergileri yapıldı.

Bursa’da düzenlenen etkinliklerin ilk gününde TDF Fotoğraf sergisi açılmış olup ve yapılan söyleşilerle dağların korunması için farkındalık sunumları yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Nokta Dağcılık Spor Kulübü tarafından Türkiye Dağcılık Federasyonu himayesinde ‘Sürdürülebilir Uludağ İçin Atıksız Zirve’ tırmanışı ise 12 Aralık 2021 tarihinde Uludağ’da gerçekleştirildi. Tırmanışa ülkemizin farklı bölgelerinden gelen 147 sporcu katıldı.

Mersin’de düzenlenen etkinliklerde ise MERDAK kulübünün organizasyonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi destekleri ile yapılan faaliyette Sürdürülebilir Dağcılık ve Sıfır Atık konusunda sunumlar yapılarak Fotoğraf gösterisi yapılmıştır. 12 Aralık 2021 tarihinde de sporcuların katılımı ile doğa yürüyüşü düzenlenmiştir.

Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

  • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Tel          : 0 546 887 46 34
  • Web        : www.kadosak.org
  • Tasarım   : KADOSAK
  • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

  • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…