Artvin’in en meşhur kamping noktası ...
Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi ...
Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu’nda kamping
Tazı Kanyonu Ulaşım Tazı Kanyonu
  Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, ...
    Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz
Ankara’da kamp yapılacak yerler ...
Şeker Kanyonu Kamp Alanı - Yenice ...
Türkiye kamp alanları tarihine çok ...
Gökova ve Akyaka son bir kaç yılda o ...
Asos zaten başlı başına güzellik ...
Tahmin ediyorum, Bozcaada deyince ...
Cunda Adası kamp yapmak için diğer bir
Aynı zamanda sadece bu vadide bulunan
ANADOLU PARSI? UNVANI İÇİN 46'NCI TIRMANIŞ ABDAL MUSA DAĞI'NA
Türkiye'de illerin en yüksek zirvesine tek başına tırmanıp, 'Anadolu Parsı' unvanı almak için yola çıkan Balıkesirli profesyonel dağcı Erdek Cennet, 46'ncı tırmanışını Gümüşhane'de Abdal Musa Dağı'na gerçekleştirdi.Türkiye'de illerin en yüksek zirvesine tek başına tırmanıp, 'Anadolu Parsı' unvanı almak için yola çıkan Balıkesirli profesyonel dağcı Erdek Cennet, 46'ncı tırmanışını Gümüşhane'de Abdal Musa Dağı'na gerçekleştirdi.Türkiye'nin birçok noktasında yüksek irtifa tırmanışları gerçekleştiren Balıkesirli profesyonel dağcı Erdek Cennet, 'Anadolu Parsı' unvanı almak için başlattığı '81 İl 81 Zirve Solo Tırmanış Anadolu Parsı Unvanı' projesini sürdürüyor. Proje kapsamında 45 tırmanışı tamamlayan Cennet'in yeni durağı Gümüşhane oldu. Dağcı Erdek Cennet, 46'ncı tırmanışını Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı 3 bin 331 metre yüksekliğindeki Abdal Musa Dağı'na gerçekleştirdi. Başarıyla tamamladığı tırmanışı anlatan Erdek Cennet, 'Projem kapsamında 81 ilimizdeki en yüksek rakımlı dağların zirvelerine solo tırmanış yapıyorum. Gümüşhane'de zirvem Abdal Musa Dağı; 3 bin 331 metre irtifaya solo olarak tırmanışı başarıyla gerçekleştirdim. Ülkemizde kuzey ışıklarını Abdal Musa dağında zirvede görmek muhteşem. Rota başlangıcımdan Yılanlı Yaylası'ndan geçip tırmanıştan sonra Gümüşhane'nin en yüksek zirvesi olan Abdal Musa Dağı zirvesine kuzey tırmanışına 30 santimetrelik karda gerçekleştirdim. Zirveden buz tutmuş 3 göller ve 7 göllerin muhteşem manzarasını, Giresun ve Zigana Dağlarını görme fırsatım oldu. Toplamda 7 saat süren solo tırmanışımı başarıyla tamamladım' dedi.
Share this article

About author

Ömer Seyfettin Çalık

E-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAHRAMANMARAŞ

Kadosak

  • Mail         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Tel          : 0 546 887 46 34
  • Web        : www.kadosak.org
  • Tasarım   : KADOSAK
  • Yönetici   : Ömer seyfettin  Çalık

Önemli Bilgilendirme

  • Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, grubumuz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.

BÜLTEN

Gelişmelerden Haberdar olmak İçin.. Mail'i Kayıt Ettirin Lütfen...
Top
free hits

Online Ziyaretci Sayaci

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…